Jak wyczyścić etui na telefon? Sprawdzone sposoby na doprowadzenie do porządku każdego rodzaju pokrowca

Podstawowym wyposażeniem każdego telefonu powinno być ochronne etui na telefon, które znacząco przedłuża żywotność urządzenia, chroniąc go przed uszkodzeniami i zarysowaniem. W sklepach dostępne są różnego rodzaju futerały, wykonane z rozmaitych materiałów i dopasowane do zróżnicowanych preferencji i potrzeb użytkowników. Bez względu na model, każde z nich z czasem zaczyna się brudzić, obniżając walory estetyczne naszego sprzętu. Jak temu zapobiec i czym czyścić etui każdego rodzaju? Podpowiadamy!

Łatwe w obsłudze silikonowe etui na telefon

Najbardziej powszechnym sposobem na ochronę urządzenia są etui na telefon wykonane z silikonu. Swoją popularność zawdzięczają skuteczności, niskiej cenie, łatwej dostępności oraz mnogości różnorodnych kolorów i wzorów, co umożliwia dopasowanie pokrowca do indywidualnych upodobań. Sam futerał silikonowy, choć dosyć podatny na zabrudzenia, charakteryzuje się jednak dosyć prostą pielęgnacją. Co kilka dni warto przetrzeć case na telefon ściereczką z mikrofibry, nasączoną płynem do mycia szyb, alkoholem, a nawet zwykłą wodą z dodatkiem mydła. W przypadku cięższych zabrudzeń może się to jednak okazać niewystarczające. Wówczas rozwiązanie zależy od rodzaju zabrudzenia. Jeśli mamy do czynienia z przezroczystym etui, warto spróbować wybielić je za pomocą sody oczyszczonej lub wybielacza, który w składzie nie posiada chloru. Soda jest przy tym najbezpieczniejszym składnikiem, który z powodzeniem wykorzystać można również do usuwania brudu z kolorowych pokrowców na telefon. Najcięższe zabrudzenia mogą zostać usunięte za pomocą zmywacza do paznokci, jednak jest to metoda zarezerwowana dla przezroczystych modeli.

Etui na telefon ze skóry lub skóry ekologicznej

O wiele delikatniejszym materiałem, z którego mogą być wykonane etui na telefon, jest elegancka skóra prawdziwa lub ekologiczna. O ile jest ona bardzo wytrzymałym tworzywem, o tyle wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, aby móc służyć przez długie lata. Sam proces usuwania brudu z futerałów na telefon wykonanych ze skóry nie jest szczególnie problematyczny. W tym celu najlepiej jest wykorzystać ściereczkę nasączoną ciepłą wodą z mydłem, a w przypadku cięższych zabrudzeń specjalnych preparatów przeznaczonych do produktów ze skóry, które znaleźć można w każdym sklepie obuwniczym. Czyszcząc pokrowiec na telefon tego typu, należy jednak pamiętać o bezwzględnym zakazie korzystania z produktów, zawierających w składzie alkohol, naftę, czy też wosk, gdyż jest to prosta droga do uszkodzenia etui. Jest to propozycja dla osób, które uważają na swój sprzęt i nie narażają go na działanie nadmiernego promieniowania słonecznego, tudzież wilgoci. Jeśli zaś case na telefon po dłuższym czasie zaczyna tracić połysk, warto przetrzeć powierzchnię ściereczką z dodatkiem gliceryny.

Efektowne, lecz niełatwe zamszowe etui na telefon

Każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z obuwiem wykonanym z zamszu wie z pewnością, że nie jest to najłatwiejszy w obsłudze materiał. Ze względu na atrakcyjny wygląd jest on jednak chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na estetyce swojego urządzenia. Będąc w posiadaniu zamszowego etui na telefon, należy unikać wszelkich sytuacji, w których mogłoby ono być zabrudzone, gdyż niełatwo usunąć z niego zanieczyszczenia. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, w której nie uda się tego uniknąć, jeszcze nie wszystko stracone. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się szczoteczka do zębów lub gumka do mazania, którą delikatnie należy usunąć zabrudzenie, uważając na powierzchnię. Innym pomysłem jest z kolei użycie… suchej skórki od chleba! Ten tradycyjny, domowy sposób na usuwanie plam z delikatnych powierzchni wykorzystywany jest od pokoleń i świetnie sprawdzi się również w przypadku zamszowego futerału na telefon. 

 

Marta

Related posts