
Podstawowym wyposażeniem każdego telefonu powinno być ochronne etui na telefon, które znacząco przedłuża żywotność urządzenia, chroniąc go przed uszkodzeniami i zarysowaniem. W sklepach dostępne są różnego rodzaju futerały, wykonane z rozmaitych materiałów i dopasowane do zróżnicowanych preferencji i potrzeb użytkowników. Bez względu na model, każde z nich z czasem zaczyna się brudzić, obniżając walory estetyczne naszego sprzętu. Jak temu zapobiec i czym czyścić etui każdego rodzaju? Podpowiadamy!
Łatwe w obsłudze silikonowe etui na telefon
Najbardziej powszechnym sposobem na ochronę urządzenia są etui na telefon wykonane z silikonu. Swoją popularność zawdzięczają skuteczności, niskiej cenie, łatwej dostępności oraz mnogości różnorodnych kolorów i wzorów, co umożliwia dopasowanie pokrowca do indywidualnych upodobań. Sam futerał silikonowy, choć dosyć podatny na zabrudzenia, charakteryzuje się jednak dosyć prostą pielęgnacją. Co kilka dni warto przetrzeć case na telefon ściereczką z mikrofibry, nasączoną płynem do mycia szyb, alkoholem, a nawet zwykłą wodą z dodatkiem mydła. W przypadku cięższych zabrudzeń może się to jednak okazać niewystarczające. Wówczas rozwiązanie zależy od rodzaju zabrudzenia. Jeśli mamy do czynienia z przezroczystym etui, warto spróbować wybielić je za pomocą sody oczyszczonej lub wybielacza, który w składzie nie posiada chloru. Soda jest przy tym najbezpieczniejszym składnikiem, który z powodzeniem wykorzystać można również do usuwania brudu z kolorowych pokrowców na telefon. Najcięższe zabrudzenia mogą zostać usunięte za pomocą zmywacza do paznokci, jednak jest to metoda zarezerwowana dla przezroczystych modeli.
Etui na telefon ze skóry lub skóry ekologicznej
O wiele delikatniejszym materiałem, z którego mogą być wykonane etui na telefon, jest elegancka skóra prawdziwa lub ekologiczna. O ile jest ona bardzo wytrzymałym tworzywem, o tyle wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, aby móc służyć przez długie lata. Sam proces usuwania brudu z futerałów na telefon wykonanych ze skóry nie jest szczególnie problematyczny. W tym celu najlepiej jest wykorzystać ściereczkę nasączoną ciepłą wodą z mydłem, a w przypadku cięższych zabrudzeń specjalnych preparatów przeznaczonych do produktów ze skóry, które znaleźć można w każdym sklepie obuwniczym. Czyszcząc pokrowiec na telefon tego typu, należy jednak pamiętać o bezwzględnym zakazie korzystania z produktów, zawierających w składzie alkohol, naftę, czy też wosk, gdyż jest to prosta droga do uszkodzenia etui. Jest to propozycja dla osób, które uważają na swój sprzęt i nie narażają go na działanie nadmiernego promieniowania słonecznego, tudzież wilgoci. Jeśli zaś case na telefon po dłuższym czasie zaczyna tracić połysk, warto przetrzeć powierzchnię ściereczką z dodatkiem gliceryny.
Efektowne, lecz niełatwe zamszowe etui na telefon
Każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z obuwiem wykonanym z zamszu wie z pewnością, że nie jest to najłatwiejszy w obsłudze materiał. Ze względu na atrakcyjny wygląd jest on jednak chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na estetyce swojego urządzenia. Będąc w posiadaniu zamszowego etui na telefon, należy unikać wszelkich sytuacji, w których mogłoby ono być zabrudzone, gdyż niełatwo usunąć z niego zanieczyszczenia. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, w której nie uda się tego uniknąć, jeszcze nie wszystko stracone. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się szczoteczka do zębów lub gumka do mazania, którą delikatnie należy usunąć zabrudzenie, uważając na powierzchnię. Innym pomysłem jest z kolei użycie… suchej skórki od chleba! Ten tradycyjny, domowy sposób na usuwanie plam z delikatnych powierzchni wykorzystywany jest od pokoleń i świetnie sprawdzi się również w przypadku zamszowego futerału na telefon.