Pozycjonowanie strony a zmiana serwera

Każda, kto posiada własną stronę internetową musi posiadać także serwer lub hosting serwera, na którym znajdują się pliki strony. Taki serwer powinien działać bez przerwy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę przez 365 dni, musi także mieć stałe i sprawdzone połączenie z internetem, bez takiego połączenia strona nie będzie się wyświetlała. Serwery pozostają także nie bez wpływu na pozycjonowanie stron, dlatego warto już na samym początku zadbać o dobrego dostawcę, taką firmę można znaleźć pod adresem – https://wer.pl/serwery-www.

Pozycjonowanie, czyli…

Pozycjonowanie to szereg działań podejmowanych w celu umieszczenia strony internetowej na jak najwyższych miejscach w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe. Na pozycjonowanie składa się szereg działań począwszy od optymalizacji strony www, czyli dostosowaniu jej pod kątem wyszukiwarki, po linkowanie, czyli umieszczanie na zaufanych blogach i stronach wpisów z linkiem prowadzącym do danej strony.

Pozycjonowanie a serwer

Serwer ma w pozycjonowaniu znaczenie, bowiem niekiedy bywa tak, że strona nie może osiągnąć wysokich pozycji w wyszukiwarce, a winne jest temu jej sąsiedztwo na serwerze. Jeśli na tym samym serwerze, co strona znajdują się witryny postrzegane przez Google jako spam czy strony szkodliwe, wówczas znacznie trudniej jest wypozycjonować inne strony znajdujące się na tym samym serwerze. Rozwiązaniem w takim przypadku może być przeniesienie strony na inny serwer, najlepiej jeśli będzie to serwer dedykowany, czyli taki, na którym znajduje się jedynie ta jedna strona www.

Zmiana serwera a pozycjonowanie

Niekiedy zdarza się, że z różnych przyczyn konieczna jest zmiana dostawcy usług hostingowych, taka zmiana nie powinna wpłynąć znacząco na pozycje w wynikach wyszukiwania (może je nawet poprawić, jeśli wcześniej sąsiedztwo na serwerze było nie najlepsze), jednak warto w tym miejscu zaznaczyć, że przenoszenie na nowy serwer powinno odbyć się tak, aby strona nie przestała na dłużej funkcjonować oraz aby wszystkie adresy podstron były identyczne, jak poprzednio. Niedopilnowanie tych kwestii może się bowiem odbić na pozycjach strony.

Awaria serwera a pozycjonowanie

Awaria serwera lub brak połączenia z internetem tegoż serwera może mieć istotny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli serwer nie będzie działał przez dłuższy czas, strona również przestanie działać, jeśli roboty Google zaindeksują taki stan rzeczy, to strona zacznie mieć coraz gorsze miejsce w wynikach wyszukiwania, utracone pozycje może być niekiedy bardzo trudno odzyskać, dlatego też warto wybierając firmę hostingującą, wybrać sprawdzoną – taką, której serwery zawsze działają bez zarzutu, a jeśli już zdarzy się awaria to jest ona natychmiast usuwana. Jak widać serwer może mieć znaczenie dla pozycjonowania strony, a to także przemawia za tym, by skrupulatnie sprawdzać firmy, w których serwer, lub jego część, planujemy wykupić. Dobry provider tego typu usług oznacza spokój i pewność, że serwery, na których znajduje się strona zawsze działają bez zarzutu.

Marta

Related posts