Przeszkody w pozycjonowaniu strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej to proces sztucznego podnoszenia pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki, na określone frazy kluczowe. Pozycjonowanie ma ogromne znaczenie marketingowe, bowiem ponieważ kolejność wyświetlania stron w wyszukiwarce nie jest postrzegana przez internautów jako forma reklamy. Wielu z nich jest przeświadczonych, że wysoka pozycja w Google zależy od zawartości merytorycznej strony, że strona wyświetlona im przez Google będzie najlepiej spełniać ich oczekiwania. Wielu internautów uważa także, ze na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania pojawiają się strony firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Ze wszystkich tych względów należy uznać pozycjonowanie za jedno z istotniejszych narzędzi marketingu internetowego. Jednak osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania może być niekiedy trudne, a oto najczęstsze przeszkody jakie pojawiają się przed pozycjonerami.

Strona może okazać się trudna do wypozycjonowania jeśli treść strony została skopiowana z innego miejsca w internecie. Podobnie jeśli właściciel strony posiada drugą, inną stronę internetową, którą można powiązać z aktualnie pozycjonowaną stronę, a której treść podobna jest do treści na pozycjonowaniej stronie. Wszystkie te elementy mogą wpływać na pozycjonowanie i znacznie je utrudniać. Utrudnić pozycjonowanie może także brak zawartości tekstowej na stronie. Google strony bez tekstu lub ze zbyt krótkim tekstem traktuje jako bezwartościowe dla użytkowników i nie pozwala im osiągnąć wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Przeszłość domeny może okazać się kolejnym powodem, dla którego strona nie chce się wypozycjonować. Jeśli do strony prowadzi dużo kiepskiej jakości linków to Google traktuje ją jako mało wartościową i nie pozwala jej wybić się w górę wyników wyszukiwania. Podobnie jeśli ze strony wychodziło zbyt wiele linków do innych stron, wówczas Google traktuje domenę jako spamerska i jeśli nie nałoży na nią kary, to z pewnością nie pozwoli osiągnąć jej wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. W związku z tym przed przystąpieniem do pozycjonowania należy wszystkie złej jakości linki zgłosić do usunięcia.

Niewłaściwe sąsiedztwo na serwerze może także utrudniać wypozycjonowanie strony internetowej w Google. Dlatego też warto zadbać o serwery www, które mają pewne sąsiedztwo, czyli jedynie sprawdzone domeny. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii będą także serwery www dedykowane. Różne rozwiązania związane z serwerami można znaleźć na stronie https://wer.pl/serwery-www.

Marta

Related posts