Rejestracja spółki w Hiszpanii- o tym dobrze jest wiedzieć na start

Rejestracja spółki w Hiszpanii daje możliwość zaistnienia na tutejszym rynku. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które chcą wcielić się w rolę przedsiębiorcy mając już na swoim koncie odpowiednie doświadczenie i wiedzę o tym, jak kształtuje się hiszpański rynek w danej branży. Pozyskując informacje o tym, jakie są możliwe rodzaje spółek do zarejestrowania w Hiszpanii, można odnieść wrażenie, że są one dość zbliżone do tych, które można zarejestrować w polskim urzędzie. A jednak, warto mieć na uwadze fakt, że każdy kraj ma swoją specyfikę i swoje ustawodawstwo, a także szereg formalności, którym trzeba sprostać na start posługując się obowiązującym tutaj językiem urzędowym. Wobec tego, jak założyć spółkę w Hiszpanii?

Wybieramy rodzaj spółki- na jaki podmiot się zdecydować?

Na początku szalenie istotne jest to, aby wybrać odpowiednią osobowość prawną dla swojego biznesu. Dzięki właściwemu dopasowaniu rodzaju działalności do tego, co będziemy chcieli robić, będziemy mogli działać efektywniej i korzystniej dla siebie rozliczać podatki. Najpopularniejszą w Hiszpanii formą spółki jest jej wersja z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to spółka w Hiszpanii, która swoją popularnością niemalże dorównuje możliwości samozatrudnienia w formie rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej. Państwo hiszpańskie stworzyło nawet specjalny wariant tego podmiotu, w którym formalności związane z rejestracją zostały zmniejszone do minimum. Jest to wersja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością- nowe przedsiębiorstwo. Oprócz spółki tego typu w Hiszpanii można też zarejestrować spółkę komandytową oraz akcyjną. Szereg przydatnych informacji z tym związanych można znaleźć na stronie jednego z biur księgowych działających zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii- https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/. Na start dobrym pomysłem jest skorzystanie z doradztwa biznesowego i księgowego.

Od czego najlepiej będzie zacząć?

Spółka w Hiszpanii może od nas wymagać od nas odrobinę więcej cierpliwości przy kwestiach formalnych. Jednakże, punktem wyjścia do wszelkich kolejnych zadań jest wnioskowanie o wydanie specjalnego numeru identyfikacji cudzoziemca, który jest niezbędny do rozliczania kwestii podatkowych bądź też do zgłoszenia do ubezpieczenia. O nadanie takiego numeru można wnioskować zarówno będąc w Polsce- w konsulacie- jak i będąc już na miejscu w Hiszpanii. Wówczas można to zrobić na dowolnym komisariacie. Rejestracja spółki odbywa się poprzez spisanie aktu założycielskiego wraz z umową, które to dokumenty muszą zostać przygotowane przez notariusza. Konieczne jest też założenie konta bankowego, na którym znajdzie się wartość kapitału początkowego spółki- około 3000 euro. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością chroni majątki odrębne jej uczestników. Ich odpowiedzialność za losy spółki kończy się wraz z wysokością kwoty kapitału, jaki do niej wnieśli.

Marta

Related posts