Zamiatarki drogowe, zamiatarki uliczne- jaka jest ich rola w oczyszczaniu miasta?

Z wykorzystaniem zamiatarek drogowych można posprzątać niemalże każdą miejską przestrzeń. I tak, kompaktowe zamiatarki drogowe zajmują się regularnym sprzątaniem ulic, chodników, skwerów, placów, deptaków, przystanków autobusowych i tramwajowych, a nawet samych torowisk. Maszyny te są obecne w przestrzeni miejskiej zawsze, gdy jest to możliwe, co oznacza, że mają jedynie niewielką przerwę w sezonie zimowym, kiedy to zamiatanie i oczyszczanie ulic jest utrudnione lub wręcz uniemożliwione przez zalegający śnieg. Praca zamiatarek drogowych planowana jest na godziny wieczorne, nocne lub poranne tak, aby sprzątanie w żaden sposób nie przyczyniało się do zwiększania korków ulicznych.

Czas na serwisowanie maszyn- kiedy taki wypada?

To właśnie okres zimowy jest zdecydowanie najlepszym momentem na to, aby wykonać gruntowne sprawdzenie stanu technicznego maszyn, a jeśli to konieczne- także wykonanie odpowiedniego serwisowania. Oryginalne części do zamiatarek dają możliwość wymiany tych elementów pojazdu, które z czasem ulegają zużyciu na drodze regularnej eksploatacji. Dzięki temu, że są to oryginalne części do zamiatarek– można mieć pewność, co do tego, że będą dobrze sprawdzać się w praktyce. Zamiatarki drogowe serwisuje się w odpowiednich, wyspecjalizowanych w tej tematyce firmach. Jedną z nich jest Terberg Matec Polska. Co istotne, przedsiębiorstwo to oferuje także sprzedaż całkiem nowych pojazdów, które są w pełni gotowe do tego, aby od razu wyjechać w teren.

W jaki sposób oczyszcza się ulice? Jest to możliwe na szereg sposobów

Zamiatarki drogowe wyposażone są w specjalne szczotki obrotowe i to z ich wykorzystaniem usuwane są zanieczyszczenia. Szczotki te stanowią podstawowy element wyposażenia każdej zamiatarki. Ich ruch obrotowy nie może jednak powodować dodatkowego unoszenia się pyłu czy też kurzu- dlatego też szczotki te podczas pracy muszą być dodatkowo zraszane. Dzięki temu nie przyczyniają się do zwiększania ilości zanieczyszczeń w przestrzeni miejskiej. Szczotki obrotowe unoszą większe odpady, które następnie są zasysane i umieszczane z kontenerze na śmieci, który znajduje się z tyłu pojazdu. Zamiatarki mają również odkurzacz przemysłowy, a także specjalną myjkę ciśnieniową. Tak samo dobrze radzą sobie z odpadami, co z zanieczyszczeniami płynnymi, a nawet z wieloma substancjami chemicznymi. Będą w stanie wyczyścić nawet bardzo zaschnięte zabrudzenia. Dlatego też kompaktowe zamiatarki drogowe tak dobrze sprawdzają się w codziennej praktyce oczyszczania ulic.

Marta

Related posts